Майже всі іммігранти, які не мають громадянства, але перебувають в США легально, чули або вже стикалися з проблемою в’їзду в США після короткого відсутності, скажімо після відпустки, відрядження, і т.д. У яких же випадках іммігранти можуть зіткнутися з проблемами і як себе убезпечити?

Єдиного рішення, звичайно ж, немає, кожна ситуація вимагає індивідуального розгляду. Найважливіше — точно знати свій юридичний / імміграційний статус — до того, як ви збираєтеся покинути країну.

Необхідно пам’ятати, що Управління по здійсненню митних і імміграційних законів (ICE), відповідальні за пропуск і дозвіл на в’їзд в США, мають повне право відмовити у в’їзді в країну будь-якій людині (якщо ви не громадянин), навіть якщо у вас є дійсна віза, або грін-карта.

Варто зауважити, що дуже часто люди навіть не підозрюють про існування причини, по якій їм можуть заборонити в’їзд в країну, поки вони не прибудуть на кордон (аеропорт, порт, прохідний пункт, і т.д.) і вже там зіткнуться з цією проблемою обличчям до обличчя. Ось лише основні категорії, при яких в’їзд в країну може бути заборонений або припинений:

Іммігранти, що приїхали за туристичною візою і змінили статус на студентський або робочий.

У цьому випадку, якщо зміна статусу була зроблена в США, у людини є легальний, дійсний статус, проте немає самої візи. Іншими словами — така людина може легально перебувати в країні, але це не дає йому право на в’їзд. Тобто документ про зміну статусу не є візою, по якій можна в’їхати назад в США. Тому навіть маючи документ про зміну статусу необхідно відвідати Американське посольство і отримати безпосередньо візу, за якою можна в’їжджати в США. Для програми ворк енд тревел 2017 існує ряд правил при подачі на візу у консульстві СШВ в Києві. Зокрема, потрібно довести, що робота в США буде тимчасовою і ви плануєте повернутись в Україну. Студенти, що подаються на work and trevel часто думають як продовжити собі візу та залишитись жити поруч Ню-Йорка.

Інша категорія — це постійні жителі Америки (власники грін-карт), у яких є кримінальна запис або відкрита кримінальна справа.

Багато хто знає, що навіть дрібні кримінальні порушення можуть стати перешкодою на шляху отримання грін-карти. Дуже важливо знати, що навіть ті, у кого вже є грін-карта, можуть бути депортовані на кордоні при в’їзді в США.

Таке часто відбувається, коли іммігрант з кримінальним минулим або поточним кримінальною справою виїжджає з країни, а коли має намір в’їхати назад — імміграційна влада на кордоні, побачивши в особовій справі позначку про кримінальну справу, починають процес щодо позбавлення людини грін-карти. Іншими словами, виїзд з країни може «спровокувати» початок депортаційної процесу.

Іммігранти в процесі отримання статусу постійного жителя (грін-карти), але ще не отримали цей статус, можуть виявитися «в відмовників», якщо виїдуть з Америки до отримання самої грін-карти.

Розглянемо наступний сценарій. Іммігрант, який знаходився в країні нелегально, одружується (виходить заміж) і на основі шлюбу з громадянкою (або громадянином) подає на грін-карту. Поки справа знаходиться на розгляді, такий іммігрант має право перебувати в Америці і отримує дозвіл на роботу. Але якщо іммігрант виїжджає з країни, то є велика ймовірність, що при спробі в’їхати іммігрант отримає відмову (адже формально процес отримання грін-карти ще не закінчився і статус ще не отримано).

На закінчення хочу сказати, що люди, які не мають грін-карту або громадянство, до того, як зробити поїздку за кордон, повинні обов’язково проконсультуватися з адвокатом.

Пам’ятайте, що навіть ті, у кого є грін-карта, але є якісь «обтяжливі» обставини (наприклад, кримінальну справу), також повинні бути дуже обережні у всьому, що стосується виїзду з країни.