Привіт, мене звуть Олена. Я їздила по програмі Work and travel двічі. Ця програма сподобалась мені можливістю  побачити країну моєї мрії та заробити грошей. Тому, не гаючи часу я  почалась готуватись  до пригод, які  змінили  моє життя .

Напишу  найважливіші та  найцікавіші моменти. Для початку  потрібно отримати  візу. Тут головне, щоб у вас були добре підготовані документи, а для цього їх потрібно здавати вчасно  та провіряти, не чекаючи що все зроблять за вас, адже це в ваших інтересах. При першій співбесіді мене запитали деталі  контракту, що хочу побачити і чому мрію поїхати в США. Наступного разу співбесіду проводив приємний  консул, ми весело поспілкувались, він запитав мене про мої справи, мій настрій і чому я хочу поїхати вдруге. Не варто оглядатись на інших кандидатів, адже  до кожного індивідуальний підхід. Відповідь  ви дізнаєтесь на протязі 2 тижнів.

Що ж брати з собою? Вам знадобляться речі першої необхідності, одяг, обов’язково подивитися який клімат в обраному штаті,засоби гігієни, ліки від застуди, інші речі,такі як зонтік, рушник, фотоапарат, якщо не хочете пропусти цікаві моменти, щось з гаджетів, щоб можна було поспілкуватись по скапу, також бажано взяти посуд  для однієї особи.

Переліт у мене був з пересадками в Шереметьєво, не раджу щось купляти в duty free по дорозі до США, адже наприклад алкоголь ввозити заборонено, фрукти також забирають. Бажано роздрукувати електронний квиток чи бронь  ще до вильоту, щоб не було сюрпризів. В літаку,зазвичай можна брати з собою 2 сумки по 20 кг. і ручну поклажу до 10 кг., але попередньо слід уточняти у  авіакомпанії.  В самому літаку  можна  подивитись  фільми. Якщо ваш багаж загубився, не панікуйте, а підійдіть до інформаційного центру загублених речей і складіть claim report, подальшу інформацію вам нададуть працівники.  Попередньо складіть план схему як добратись до певної автобусної станції і т.д. Маршрут слід планувати заздалегідь.

По приїзду слід бути дуже уважним, найти інформаційний центр і розпитати  як добиратися, щоб потім не було проблем, варто наперед  дізнатись адреси з якої відправляються автобуси в певний штат,з якої станції,номер автобуса,на якій станції виходити, можете також наперед підготуватись та сказати водієві, щоб він вас попередив, коли буде ваша зупинка. Будьте обережними з таксі, сідайте в те, де є лічильник, запитуйте скільки буде коштувати проїзд і не забувайте дати на чай. Не варто прогулюватись одному по великих містах, таких як             Нью Йорк чи Чикаго, також не залишайте свої речі без нагляду в хостелах чи в гуртожитках. В аеропортах чи на автобусних станціях зазвичай немає камер схову, а якщо є то досить дорогі, тому будете змушені винайняти готель.

Працювала я офіціанткою. Зарплата у  мене була всього 2,15$ за годину  адже в мене передбачались чайові. Раджу найти ще другу роботу, це допоможе вам заробити вдвічі більше грошей, хоча  досить виснажливо. Вибираючи вакансію раджу не шукати найоплачуванішу, а більше увагу звертати на місто, його розміщення, населення, рівень життя та  середні ціни на житло. Житло бажано винаймати компанією, зазвичай це мотельний номер, де живуть двоє і більше чоловік. На роботі слід бути старанним та швидко вчитись, адже за  вами будуть наглядати та задавати багато роботи. Під час пошуку другої роботи слід бути креативним та наполегливим. Без social security роботу  найти практично неможливо. Найкраще подати заявку на його оформлення в невеликому містечку і чим швидше тим краще!!! Найближчі пункти подачі документів на social  security надасть вам наш спонсор CIEE.

Переміщатися по місту можна за допомогою автобуса, звичайно якщо він є  місті є, також можна купити велосипед чи взяти в оренду автомобіль, якщо у вас є українські права.

Відпочинок слід спланувати заздалегідь. По приїзді в будь яке місто шукайте інформаційний центр, попросіть карту міста і невеличку книжечку гід, в якій зазвичай є купони та знижки! Найдешевше користуватись метро чи автобусом.

Речі, які ви купили а США повинні бути без цінників та бірок, щоб у працівників аеропорту до вас не виникало жодних претензій.

При повернені додому гроші можна переказати  через банк, що є більш дорожчим та надійнішим способом чи вести самостійно, це  безкоштовно, проте більш  ризиковано. Сума більша від  700$ і до 10000$ повинна декларуватись, але не обкладатися податком.  Вибирати вам!

Щасливою подорожі!!!!